برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
جزئیات وقوع زلزله 5.1 ریشتری شهرستان رامیان در استان گلستان : اول فارس

جزئیات وقوع زلزله 5.1 ریشتری شهرستان رامیان در استان گلستان : اول فارس

[ad_1]

به گزارش اول  فارس ، زمین لرزه به بزرگی ۵٫۱ در مقیاس ریشتر شهرستان رامیان را لرزاند.وقوع این زمین‌لرزه در ساعت ۲ و چهار دقیقه و ۲۴ ثانیه بود.

براساس گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین و در ۵۵٫۱ طول جفرافیایی و ۳۷٫۰۲عرض جغرافیای در حوالی رامیان رخ داده است.

این زلزله در ۶۱ کیلومتری گرگان مرکز استان گلستان، ۱۸۹ کیلومتری ساری، ۹ کیلومتری شهرستان آزادشهر و ۱۰ کیلومتری شهر خان ببین اتفاق افتاد.

مردم شهرستانهای اطراف نیز این زمین لرزه را احساس کردند. همچنین این زلزله در شهرهای استانهای همجوار از جمله مازندران، سمنان و خراسان‌شمالی احساس شد.

گزارش ابتدایی حاکی از آن است مردم رامیان و روستاهای اطراف وحشت زده از خانه‌های خارج و هم اکنون در خیابان‌ها به سر می برند.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مصدوم شدن ۱۰ نفر در زلزله بامدادی رامیان در استان گلستان خبر داد.

 حسین درخشان با اشاره به گزارش اولیه تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر از زلزله ۵.۱ ریشتری رخ داده در رامیان استان گلستان گفت: درپی این زلزله ۳۶امدادگر جمعیت هلال احمر در پوشش ۹ تیم به مناطق متاثر از زلزله در  رامیان و روستاهای قورچای، الهادی و ویرو اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سه دستگاه آمبولانس، شش دستگاه خودرو کمک دارسبک و یک دستگاه موتورسیکلت از سوی جمیت هلال احمر به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده است، گفت: بر اساس گزارش های دریافتی که از طریق دهیاران و تیم‌های ارزیاب دریافت شده در مناطق قورچای، ویرو و … خسارتی به برخی از ابنیه وارد شده است.

درخشان در مورد تعداد مصدومان این زلزله نیز گفت: گزارش های اولیه حاکی از آن است که  ۱۰ نفر شامل هفت نفر در روستای قورچای و سه نفر در روستای الهادی دچار مصدومیت شده‌اند که خدمات درمانی به آنان ارائه شده است.

به گفته مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آماده‌باش جمعیت هلال احمر در مناطق متاثر از زلزله همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در مسیر دو روستای الهادی و ویرو ریزش کوه سبب محدودیت تردد برای خودروهای عادی شده  و تنها خودروهای کمک دار امکان تردد دارند.

همچنین سیدرضا قادری بامداد امروز  در گرگان اظهار کرد: به علت شدت زمین‌لرزه و ترس مردم برای خروج از منزل سه نفر از اهالی روستای «قوچای» شهرستان رامیان در حین فرار دچار مصدومیت شدند.

جزییات زلزله 5.1 ریشتری رامیان از زبان مدیرکل مدیریت بحران گلستان/ مصدومیت 3 نفر در روستای «قوچای» رامیان

وی با اشاره به اینکه در حال جمع‌آوری اطلاعات از خسارت احتمالی این زمین لرزه بزرگ هستیم، تصریح کرد: در گزارش ابتدایی از این شهرستان خوشبختانه تا این لحظه گزارش فوتی یا تخریبی منزل در مرکز زمین لرزه در سطح شهرستان رامیان نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه در همان روستا گزارشاتی از ترک‌خوردگی ساختمان شده است، گفت: اکثر گزارشات از ترک خوردگی ساختمان در روستاهای این شهرستان است که برای اعلام دقیق و سطح خسارات باید منتظر اعلام کارشناس اعزامی به این مناطق باشیم.

قادری افزود: یک مورد ریزش کوه در محور آزادشهر به شاهرود در نزدیکی «معدن زمستان یورت» داشتیم که بلافاصله به عوامل راهداری اداره کل حمل و نقل استان گلستان اطلاع‌رسانی شد و خودروهای لجستیکی به محل اعزام و در حال بازگشایی محور تخریب شده هستند.

وی ادامه داد: تمام عوامل امدادی و تیم‌های ارزیاب شهرستانهای رامیان و آزادشهر در حال آماده‌باش و انجام امور مربوط به سرکشی به روستاها برای دریافت گزارشات دقیق از سطح خسارات و احیانا امدادرسانی که نیاز باشد، هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: تمام عوامل مدیریت بحران استان و شهرستان در آماده‌باش کامل بسر می‌برند تا اقدامات لازم برای امدادرسانی احتمالی و تعیین دقیق سطح خسارات انجام دهند.

گفتنی است در پی وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در استان گلستان، جمعیت هلال احمر گلستان و سایر دستگاه‌های امدادی به حالت آماده‌باش درآمدند.
تیم‌های ارزیاب و پایش به مناطق مختلف اعزام شده و‌ در حال جمع‌آوری گزارش از خسارات احتمالی هستند.
بر اساس پیگیری خبرگزاری فارس از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان عمده تماس‌ها با مرکز ۱۱۵ مبنی بر آسیب‌دیدگی‌ جزئی ناشی از فرار بوده است.
زمین لرزه ۵٫۱ در مقیاس ریشتر شهرستان رامیان در ساعت ۲ و چهار دقیقه و ۲۴ ثانیه به وقوع پیوست.
براساس گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین و در ۵۵٫۱ طول جفرافیایی و ۳۷٫۰۲عرض جغرافیای در حوالی رامیان رخ داده است.
این زلزله در ۶۱ کیلومتری گرگان مرکز استان گلستان، ۱۸۹ کیلومتری ساری، ۹ کیلومتری شهرستان آزادشهر و ۱۰ کیلومتری شهر خان ببین اتفاق افتاد و در  شهرهای استان‌های همجوار از جمله مازندران، سمنان و خراسان‌شمالی این زلزله احساس شد.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Danskesite Danskesite Danske site Last.Today Mr last آقای آخر امروز نیور چاپار نیوز Buffalo Food iraniannews سایت دکتر قاسم شعله سعدی سایت شیراز Zirzamin.tv تلویزیون زیرزمین زیر زمین تی وی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی راه سوم اندیشه راه سوم اندیشه راه سوم قاسم شعله سعدی اندیشه راه سوم شعله سعدی