برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
خطیب جمعه‌ی کامفیروز: پیوند عقلانیت و معنویت، متفاوت‌ترین و ماندگارترین محرم را رقم زد : اول فارس

خطیب جمعه‌ی کامفیروز: پیوند عقلانیت و معنویت، متفاوت‌ترین و ماندگارترین محرم را رقم زد : اول فارس


امام جمعه کامفیروز به مناسبت تقدیر امام خامنه‌ای از مجاهدت‌هاى پدافند هوایى کشور در رابطه با قرارگاه پدافند هوایى خاتم الانبیاء ارتش چنین ادامه داد:
قرارگاه پدافند هوایى خاتم الانبیاء به‌ مثابه‌ی یک شبکه منسجم و بهم پیوسته است که با تقسیم کار دقیق و هماهنگ توانسته است چتر امنیتى مثال زدنى را بر سر آسمان نیلگون ایران اسلامى بگستراند.


حجه الاسلام والمسلمین محمد تقی‌زاده در خطبه‌‌ی دوم این هفته‌ی ️نماز جمعه‌ی کامفیروز ضمن قدردانی از مردم بابت رعایت حداکثری ضوابط بهداشتی در مجالس سوگواری محرم امسال، خاطر نشان کرد:
محرم امسال را باید سال حسرت سازنده و تنبه بیدارکننده نامید. ما همواره در نعمت‌هایی غوطه‌وریم که اصلا التفاتی به نعمت بودن آن‌ها نداریم اما امسال ویروس کرونا در کنار همه‌ی بدی‌هایش به ما آموخت بی دغدغه به مجالس روضه رفتن، به راحتی به پیاده‌روی اربعین رفتن، با طیب خاطر در نماز جمعه و جماعت شرکت کردن نعمت‌هایی هستند که باید بیشتر قدر آن‌ها را بدانیم. هنوز در حسرت بازگشت به آن روزهایی هستیم که این نعمت‌های مخفی، بی واهمه در اختیارمان بود و البته این حسرت، سازنده و مفید است.
اما محرم امسال دو نکته را به همگان نشان داد:
۱) روضه‌ی اباعبدالله علیه السلام تعطیل‌پذیر نیست،
۲) شور حسینی بر مدار شعور حسینی میچرخد که این مهم را مردم عزیز کشورمان با رعایت حداکثری ضوابط بهداشتی در محافل عزاداری ثابت کردند.

امام جمعه کامفیروز در ادامه شبکه‌ى ملى اطلاعات را مطالبه‌ی برزمین‌ مانده‌ی رهبر انقلاب‌ خواند و افزود:
رهبر انقلاب اسلامى در ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۰، در حکمى دستور به تأسیس شوراى عالى فضاى مجازى دادند و از آن پس در هر فرصت مناسبی به موضوع ساخت شبکه‌ی ملی اطلاعات پرداخته‌اند که آخرین مورد آن در جلسه‌ی اخیر هیئت دولت با ایشان بود.
شبکه‌ی ملی اطلاعات ۳ ویژگی مهم و اساسی دارد:
۱) موضوع امنیت‌،
۲) دسترسى به سرعت بالا،
۳) قیمت پایین خدمات‌.
با وجود این همه تاکید و سفارش امام مسلمین مبنی بر راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، دیگر عذری برای اهمال و بی توجهی دولتمردان و نمایندگان مجلس در راستای این امر خطیر و مفید باقی نمی‌ماند و انتظار است مجلس انقلابی در این خصوص قدم های انقلابی بردارد.

ایشان همچنین به مناسبت تقدیر امام خامنه‌ای از مجاهدت‌هاى پدافند هوایى کشور در رابطه با قرارگاه پدافند هوایى خاتم الانبیاء ارتش چنین ادامه داد:
قرارگاه پدافند هوایى خاتم الانبیاء به‌ مثابه‌ی یک شبکه منسجم و بهم پیوسته است که با تقسیم کار دقیق و هماهنگ توانسته است چتر امنیتى مثال زدنى را بر سر آسمان نیلگون ایران اسلامى بگستراند. هیچ حرکت مشکوکى نمى‌تواند از دید این شبکه‌ی قدرتمند مخفى بماند و جان سالم به در برد. توانمندى‌هاى رادارى ایران در خصوص کشف و رهگیرى انواع هواپیماهاى رادارگریز بسیار چشمگیراست. لذا اخیرا رهبر معظم انقلاب طی پیامی به صورت تلفنی از زحمات این عزیزان که امنیت را برای آسمان میهنمان به ارمغان آورده‌اند تقدیر و تشکر به عمل آوردند و ما نیز در همین‌جا به این مدافعان وطن خدا قوت گفته و آرزوی سلامتی برایشان می‌نماییم.

وی در پایان با اشاره به حرکت سریع و کاهشی نرخ جمعیت ایران گفت:
سال‌هاست که یک جنگ جمعیتی علیه ایران قوی صورت گرفته است و اخیرا شتاب آن افزایش یافته. از اواخر دهه شصت این حرکت کلید خورد و قرار بود طى پنج سال اجرا شود اما متاسفانه این سیاست غلط بیست و یکسال (چهار برابر زمان درنظر گرفته شده) اجرا شد و اگر نهیب و هشدار درس‌آموز رهبرحکیم انقلاب اسلامى نبود، معلوم نبود امروز چه شرایطى را در پیش رو داشتیم. آخرین تلاش این جریان، دستکارى در آمار نرخ رشد جمعیت بود. این جریان خبیث با نفوذ در مراکز مطالعاتی و پژوهشی در پی آن بودند که اوضاع رشد جمعیت ایران را روبه بهبود نشان داده تا بدین وسیله آن را از اولویت نظام خارج سازند و متاسفانه موفق هم شدند. مثلا در شرایطى که آمارها خطر رسیدن نرخ بارورى به زیرسطح جانشینى را هشدار مى‌دهد، عددى ارائه مى‌شود که نشان دهد به نرخ جانشینى رسیده‌ایم و به همین سادگى سیاست افزایش جمعیت از اولویت‌افتاد. بى‌دلیل نیست که با گذشت بیش از ۶سال از ابلاغ سیاست جمعیتى مقام معظم رهبرى هنوز هیچ اتفاقى در عرصه قانون‌گذارى و اجرا اتفاق نیافتاده و کشور با شتاب به سمت کاهش جمعیت پیش مى‌رود.
والسلام علیکم و رحمت اللهمنبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر