برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
درسی از دفاع مقدس؛ تحقق غیرممکن‌ها در سایه دینداری

درسی از دفاع مقدس؛ تحقق غیرممکن‌ها در سایه دینداری


رئیس مجمع عالی پیشکسوتان جهاد و شهادت استان فارس به تبیین درس‌هایی که دفاع مقدس به همگان آموخت، پرداخت و گفت: دفاع مقدس به ما آموخت در سایه دینداری و انقلابی بودن می‌توان سخت‌ترین و ناممکن‌ترین کارها را انجام داد.

به گزارش شیرازه، سردار محمدباقر رنجبر، رئیس مجمع عالی پیشکسوتان جهاد و شهادت استان فارس در پاسخ به اینکه درس‌های دفاع مقدس که امروز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، چیست، گفت: دفاع مقدس به ما آموخت در سایه دینداری و انقلابی بودن می‌توان سخت‌ترین و ناممکن‌ترین کارها را انجام داد.

وی با بیان اینکه بسیاری از رزمندگان دفاع مقدس از قشر جوان بودند و به ندرت پیدا می‌شد که کسی دارای سنی بیش از ۳۰ سال باشد، گفت: دفاع مقدس و مخصوصاً رهبر معظم انقلاب که آن دوران فرماندهی می‌کردند، چنین داشته‌هایی را به ما عطا کرد تا بدانیم در سایه دین می‌توانیم ناممکن‌ها را انجام دهیم.

رنجبر در این باره مثالی ذکر کرد و افزود: به‌عنوان مثال انجام عملیات بزرگ آبی خاکی والفجر ۸ در آن شرایط رودخانه اروند در قوانین نظامی غیرممکن بود اما رزمندگان اسلام با موفقیت این عملیات را به سرانجام رساندند و اکنون هم فرماندهان نظامی سایر کشورها بارها می‌پرسند که شما چگونه از رودخانه پرتلاطم اروند عبور کردید و این بحث هم همان زمان مطرح بود و می‌گفتند چگونه می‌خواهید از اروند عبور کنید این کار عاقلانه نیست، عاشقانه است و سال‌ها بر روی این قضیه کار کردند تا این کار عاشقانه را تبدیل به عاقلانه کردند.

درسی از دفاع مقدس؛ تحقق غیرممکن‌ها در سایه دینداری

تبدیل عاشقانه‌ها به عاقلانه‌ها

مسؤل عملیاتی گردان المهدی(عج) لشکر ۱۹ فجر در دوران دفاع مقدس ادامه داد: گاهی اوقات جلسات فرماندهان جنگ در آن دوران از اذان مغرب و عشاء تا اذان صبح فردا طول می‌کشید تا بتوان کار عاشقانه عبور از اروند را تبدیل به کار عاقلانه کرد و نتیجه آن هم اجرای متدبرانه و متبحرانه عملیات والفجر ۸ بود که همگان از انجام چنین عملیاتی تعجب کردند.

وی یادآور شد: امروز هم اگر جوانان از جوانان آن زمان در دوران دفاع مقدس درس و الگو بگیرند که چگونه ما توانستیم غیرممکن‌ها را با عشق و منطق تبدیل به کارهای عاقلانه کنیم، مسلماً عبور از مشکلات اقتصادی هم ناممکن نخواهد بود.

رنجبر اضافه کرد: شاید گاهی اوقات بگوییم عبور از تحریم‌ها غیرممکن است اما دفاع مقدس ثابت کرد که ناممکن‌ها در سایه انقلابی بودن و دین‌دار بودن ممکن می‌شود و این را رزمندگان اسلام در آن دوران در عمل ثابت کردند.

رئیس مجمع عالی پیشکسوتان جهاد و شهادت استان فارس، همچنین انجام موفقیت‌آمیز عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس، ثامن‌الائمه را نمونه‌های دیگری از این مورد دانست و گفت: همه این پیروزی‌ها به دلیل دین‌داری و شهادت‌طلبی رزمندگان اسلام بود که به دلیل اعتقادات قلبی و ایمانی که داشتند، سختی‌ها را تحمل می‌کردند و تبدیل به اسوه‌های ماندگاری برای این نظام و کشور تا ابد تاریخ شدند.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب گاهی اوقات می‌گفتند در داستان کربلا چه اتفاقی افتاده است و حتی گاهی اوقات آن همه حماسه را برخی افراد یک قصه می‌پنداشتند اما این حماسه‌ها در دفاع مقدس به حقیقت پیوست و رهبران رزمندگان اسلام در آن دوران امام حسین(ع)، علی‌اکبر(ع)، علی‌اصغر(ع)، قاسم(ع) و غیره بودند و همین انگیزه‌ و ایمان قلبی و قوی بود که موجب شد حماسه‌هایی آفریده شود که در مخیله هیچکدام از اساتید جنگ نگنجد اما جوانان ما این حماسه‌ها را آفریدند.

رنجبر ادامه داد:‌ امروز هم اگر واقعاً جوانان ما و کسانی که مسؤلیت دارند از این جریانات درس بیاموزند و باور کنند که می‌توان با توکل به خدا و توسل به دین از این مشکلات عبور کرد، نشدنی‌ها شدنی می‌شود و بسیاری از موفقیت‌ها را به دست می‌آوریم.

 این یادگار دوران دفاع مقدس اظهار کرد: امروز رسانه‌های بیگانه هر لحظه و هر ثانیه‌ای با تمام امکانات و تجهیزات دارند بر روی فرزندان و نسل جوان ما کار می‌کنند، لذا باید هوشیار باشیم و از تجربه‌های موفقی که پشت سر گذاشته‌ایم الگو بگیریم.

نیازمند حضور جوانان در عرصه تولید هستیم

وی اضافه کرد: اگر مانند دوران دفاع مقدس، جوانان ما یکدل و همراه و دین‌باور در صحنه حضور یابند، بر همه مشکلات اقتصادی، سیاسی، تحریم‌ها و غیره پیروز می‌شویم، مخصوصاً امروز نیاز به حضور گسترده جوانان در بحث تولید داریم گرچه موانع زیادی بر سر راه تولید در کشورمان وجود دارد و بروکراسی‌های اداری مانع سرمایه‌گذاری در تولید می‌شود اما اگر جوانان ما به فرهنگ دفاع مقدس و عاشورا برگردند، قطعاً می‌توانند در این عرصه هم خوش بدرخشند.

رنجبر با تأکید بر اینکه مسئولان فرهنگی و صدا و سیما و تمام کسانی که دلشان برای آینده این انقلاب می‌سوزد باید وارد عرصه شوند، گفت: اگر به فرهنگ دفاع مقدس که همان فرهنگ دینی و انقلابی است، می‌توانیم پیروز شویم که البته نمونه‌های این فرهنگ هم امروز زیاد داریم و نمونه آن را می‌توانیم در وصیت‌نامه‌های شهدا و همچنین رزمندگان دفاع مقدس مشاهده کنیم./ ایکنا

انتهای پیاممنبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر