برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
دستگیری عامل تهدید به قصد اخاذی از زن جوان شیرازی : اول فارس

دستگیری عامل تهدید به قصد اخاذی از زن جوان شیرازی : اول فارس

[ad_1]

با تحقیقات تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی با ارسال تصاویر غیراخلاقی مبادرت به ایجاد مزاحمت و تهدید شاکی کرده است.

اخاذی در فضای مجازی | [ پیشگیری کردن ] ازاخاذی در فضای مجازی
به گزارش اول فارس، سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر ایجاد مزاحمت برای وی، پرونده اولیه تشکیل و رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی با ارسال تصاویر غیراخلاقی مبادرت به ایجاد مزاحمت و تهدید شاکی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: با توجه به حساسیت پرونده، پس از انجام اقدامات تخصصی توسط کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و با دستور مقام قضایی به اداره پلیس انتقال یافت.

سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: کاربران اینترنتی در صورتی می‌توانند در یک فضای امن و آرام در فضای مجازی فعالیت داشته باشند که بتوانند در اولین گام با رعایت موارد ایمنی و امنیتی، مانع از دست‌اندازی افراد غریبه به حریم خصوصی خود شوند.

وی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: بسیاری از افراد بدون رعایت مسائل امنیتی، خصوصی‌ترین اطلاعات خود را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهند و به نوعی دست بزهکاران سایبری را در تعرض به حریم خصوصی باز می‌گذارند که می‌طلبد با افزایش دانش سایبری و روش استفاده صحیح از فضای مجازی مانع نقض حریم خصوصی خود توسط مجرمان سایبری گردند.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران اینترنتی می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ آگاهی و دانش خود را برای استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های آن، ارتقا دهند.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر