برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
دستگیری کلاهبردار رهن و فروش منزل در شیراز

دستگیری کلاهبردار رهن و فروش منزل در شیراز


رییس پلیس فتا استان فارس گفت: مردی میانسال که با درج آگهی دروغ در سایت‌های واسطه‌گر، با عنوان رهن، فروش و اجاره منزل اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش شیرازه، سرهنگ حشمت سلیمانی افزود: در پی شکایت چندین نفر مبنی بر مشاهده آگهی رهن و فروش منزل در یکی از سایت‌های واسطه‌گر و کلاهبرداری از آنها از طریق این آگهی‌ها، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او ادامه داد: این شهروندان در بازجویی‌های اولیه بیان داشتند که در یکی از سایت‌های واسطه‌گر با یک آگهی تحت عنوان “فروش و یا رهن” منزل برخورد کردند و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، او برای انجام مقدمات کار و بستن قرارداد، درخواست واریز مبلغی وجه نقد ‌کرد که پس از واریزآن توسط افراد، این فرد کلاهبردار دیگر پاسخگوی تماس تلفنی آنان نبود.

سلیمانی اضافه کرد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و مهندسی، متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

رییس پلیس فتا استان فارس بیان داشت: متهم در اظهارات خود به کلاهبرداری از سه نفر به مبلغ ۱۶۵ میلیون ریال با هدف کسب درآمد، اعتراف کرد.

سلیمانی اضافه کرد: متهم به این نکته نیز اشاره کرد که برخی از شهروندان به دلیل قیمت پایین و به سبب طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغی را واریز نکنند.

سلیمانی همچنین از شهروندان خواست: در خصوص تقاضا از سایت‌های خرید و فروش، دقت کافی داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ آن را اطلاع دهند.

انتهای پیام/ منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر