برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ریزش هولناک یک ساختمان در خیابان تاریخی شیراز بر سر ساکنین : اول فارس

ریزش هولناک یک ساختمان در خیابان تاریخی شیراز بر سر ساکنین : اول فارس


حوادث | به گزارش اول فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، ساعت ۱۴:۵۶ روز گذشته، همسایگان یک ملک قدیمی با صدای هولناک فرو ریختن آوار سراسیمه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و این حادثه را اطلاع رسانی کردند و ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بلافاصله پس از دریافت این خبر، زنگ ایستگاه‌های ۱۱ ،۱۲،۹ را به صدا درآورد و آتش نشانان به همراه تیم سگ های تجسس ایستگاه ۱۴ عازم کوچه ۷۰ خیابان لطفعلی خان زند شدند.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز در این باره اظهار داشت: پس از رسیدن نیروهای عملیات به محل حادثه مشاهده شد که این ملک  با توجه به قدمت بالا، فرسودگی و ترک های متعدد در دیواره های آن از قسمت مشرف به کوچه، به داخل کوچه آوار شده بود.

محمدهادی قانع افزود: آتش نشانان بلافاصله با توجه به ازدیاد جمعیت داخل کوچه به کشیدن نوار احتیاط و ایمن سازی محل حادثه و همزمان نیز به تخلیه ملک‌های مجاور اقدام کردند.

وی بیان کرد: طبق استعلام از همسایگان مبنی برحضور ۶ نفر از اعضای خانواده در منزل مسکونی و با توجه به مسدود شدن راه خروجی منزل و احتمال تخریب کامل این ملک قدیمی آتش نشانان به سرعت و با ایمنی کامل عملیات آواربرداری را به جهت رها سازی اعضای خانواده آغاز نمودند.

قانع اظهار کرد: در ادامه این عملیات، نیروهای آتش نشانی با رعایت تمامی نکات ایمنی از چند قسمت مشغول آواربرداری شدند و با تلاش بسیار پس از ارتباط کلامی با اعضای خانواده جهت کاهش استرس آنها، سرانجام در مدت زمان کوتاهی موفق شدند خانواده ۶ نفره را از منزل به سلامت خارج کنند.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به جست‌وجوی سگ‌های تجسس در میان آوار از نبود شخصی در آوار به جا مانده خبر داد و افزود: بعد از قطع گاز و برق منزل مسکونی با درخواست عوامل شهرداری برای جمع آوری خاک و نخاله، آتش نشانان پس از ایمن‌سازی کامل محل حادثه و تحویل به عوامل انتظامی و شهرداری به عملیات خود پایان دادند.

عضو کانال اول فارس در واتساپ شویدمنبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر