برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ریزش ۵۷هزار واحدی شاخص بورس/ ۸۴۷۲ میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام

ریزش ۵۷هزار واحدی شاخص بورس/ ۸۴۷۲ میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام


با ادامه روند نزولی در هفته جاری رخ داد؛
شاخص کل بورس در پایان معاملات آخرین روز تابستان با ۵۷ هزار واحد کاهش عدد یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۱۴۸ واحد را ثبت کرد و ارزش معاملات بازار سهام هم با توجه به عقب نشینی خریدارن با افت شدید نسبت به روز گذشته به حدود ۸۴۷۲ میلیارد تومان رسید.

به گزارش شیرازه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه هفته جاری را با روند نزولی آغاز کرد و تا امروز دوشنبه این روند ادامه داشت. کارشناسان پیش بینی می‌کنند که دو روز کاری پایان هفته، بازار به سمت تعادل حرکت کند و رنگ شاخص فردا و پس فردا سبز رنگ باشد.

بازار سهام در ادامه دو روز گذشته، آخرین روز تابستان را قرمز پوش به پایان رساند و با ریزش ۵۷ هزار واحدی (منفی ۳.۴۶ درصد) دوباره به کانال ۱.۵ میلیون واحد عقب نشینی کرد. 

امروز هم مانند دو روز گذشته فشار فروش زیاد بود و خریدارن با توجه به وضعیت بازار اقدام به خرید نکردند. این موضوع در ارزش و حجم معاملات خود را نشان داد به طوری که حجم معاملات نسبت به روز گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ البته ساعت پایانی معاملات روز جاری برخی صف‌های فروش در حال خریداری شدن بودند و در نیم ساعت پایانی حدود ۱۵درصد از ارزش صف‌های فروش کاهش یافت.

بنابراین گزارش، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با ۵۷ هزار و ۸۸ واحد ریزش در ایستگاه یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۱۴۸ واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن هم با ۶۱۷۵ واحد کاهش به ۴۱۵ هزار و ۹۱۹ واحد رسید.

معامله گران امروز در بورس تهران ۳ میلیارد و ۳۵۴ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۴۷۷ هزار معامله و به ارزش ۴۹۴۷ میلیارد تومان دادوستد کردند. 
 
ارزش کل معاملات بازار سرمایه (بورس و فرابورس) امروز با تغییر مالکیت ۴ میلیار و ۸۷۹ میلیون سهم و اوراق مالی به بیش از ۸۴۷۲ میلیارد تومان رسید.
 
ارزش معاملات خرد سهام هم به ۶۱۰۰ میلیارد تومان بود و ۱۱۴۲ میلیارد تومان هم پول توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد.
 
تعداد کل معاملات امروز ۵۵ درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۸۵۵ هزار واحد رسیدارزش و حجم کل معاملات امروز بازار سرمایه به ترتیب کاهش ۵۱ و ۳۵ درصدی را نسبت به دیروز ثبت کرد.
 
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان،صنایع ملی مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، پالایشگاه اصفهان، سرمایه‌ نفت و گاز پتروشیمی تامین و پالایشگاه تهران با بیشترین تاثیر منفی در افت شاخص بورس نقش داشتند.
 
بالاترین ارزش معاملات هم مربوط به گروه محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودندبیشترین حجم معاملات نیز به ایران خودرو با ۴۹۹.۵ میلیون سهم، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با ۳۴۲.۹ میلیون سهم، بانک ملت با ۲۲۹.۴ میلیون سهم، سایپا با ۱۷۱.۸ میلیون سهم و بانک تجارت با ۱۵۷.۵ میلیون سهم تعلق گرفت.
 

 

شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات امروز با ۲۱۷ واحد منفی به رقم ۱۷ هزار و ۵۹۹ واحد رسید.

معامله‌گران در جریان معاملات امروز فرابورس مالکیت بیش از یک میلیارد و ۵۲۵ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۳۷۸ هزار معامله و به ارزش ۳۵۲۵ میلیارد تومان جابه‌جا کردند.

پتروشیمی مارون، سنگ آهن گوهرزمین، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تنگویان و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین نقش را در افت شاخص فرابورس داشتند و در مقابل بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس با تاثیر مثبت مانع ریزش بیشتر شاخص شدند.

بانک دی، پتروشیمی تندگویان، ذوب آهن اصفهان، پلیمر آریا ساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، پتروشیمی زاگرس و سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان پر بیننده‌های امروز فرابورس بودند.

 
انتهای پیام/نمنبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر