جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد+تصاویر

0 126

پس از ماه‌ها بحث و گفتگو و مشورت و رقابتی که از ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی پاریس آغاز شده بود، مثل سالیان گذشته امسال هم در نمایشگاه خودروی نیویورک برندگان هر شش دستهٔ خودروی سال ۲۰۱۷ جهان اعلام شدند. شاید مهم‌ترین بخش این رقابت، قسمت خودروی سال دنیا باشد که امسال جگوار F-Pace موفق به شکست دو فینالیست دیگر و کسب مقام اول شد. این دو رقیب که هر دو از گروه فولکس‌واگن هستند، آئودی Q5 و فولکس‌واگن تیگوآن بوده و F-Pace با برتری بر آن‌ها توانست به‌عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ دنیا انتخاب شود. این برای اولین بار است که یک کراس‌اوور به‌عنوان خودروی سال دنیا انتخاب می‌شود.

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

جگوار F-Pace برای رسیدن به این پیروزی در طول این ماه‌ها با بیش از ۲۰ رقیب سرسخت از سراسر جهان جنگیده و در مرحلهٔ آخر نیز به نبردی دشوار با دو فینالیست مذکور پرداخت. مدیر طراحی جگوار آقای «یان کالوم» که برای دریافت جایزه سفری طولانی به نیویورک داشته دراین‌ارتباط گفته است:

«F-Pace اولین کراس‌اوور ما است اما هنوز هم به‌وضوح به‌عنوان یک جگوار قابل‌تشخیص است. پیروزی در رقابت خودروی سال ۲۰۱۷ جهان برای ما افتخار بزرگی است و بر استفاده از اصول طراحی منحصربه‌فرد و کیفیت پویایی ما در دیگر بخش‌های بازار نیز تأثیر خواهد داشت».

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

اما انتخاب به‌عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ دنیا تنها پیروزی جگوار F-Pace نیست چراکه این ماشین در نبرد با مرسدس بنز S کلاس کابریولت و تویوتا C-HR نیز توانست عنوان برترین طراحی سال را هم از آن خود کند. در بخش خودروی لوکس سال ۲۰۱۷ نیز مرسدس بنز E کلاس توانست با پیروزی بر ب‌ام‌و سری ۵ و ولوو S90 به‌عنوان خودروی لوکس سال ۲۰۱۷ انتخاب شود.

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

در بخش خودروی عملکردی سال هم پورشه ۷۱۸ کیمن/باکستر توانست بالاتر از مک‌لارن ۵۷۰S و آئودی R8 اسپایدر قرار گرفته و برندهٔ رقابت شود درحالی‌که تویوتا پریوس نیز به‌عنوان خودروی سبز سال ۲۰۱۷ انتخاب شد. این انتخاب‌ها توسط هیئتی متشکل از ۷۵ روزنامه‌نگار بین‌المللی حوزهٔ خودرو انجام گرفته است. سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ نیز به ترتیب مزدا MX-5 و مرسدس بنز C کلاس به‌عنوان خودروی سال انتخاب شدند. در ادامه نیز برندگان هر بخش در سال ۲۰۱۷ را ملاحظه می‌کنید.

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

خودروی سال  جگوار F-Pace
طراحی سال  جگوار F-Pace
خودروی شهری سال  ب‌ام‌و i3
خودروی لوکس سال  مرسدس بنز E کلاس
خودروی عملکردی سال  پورشه ۷۱۸
خودروی سبز سال  تویوتا پریوس

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

پدال

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب