نیوساوت ولز، یکی از ایالت های شرقی استرالیا ششمین روز متوالی را بدون ابتلا به ویروس کووید-19 به ثبت رساند.

به گزارش پورت نیوز، نیوساوت ولز برای ششمین روز متوالی هیچ فرد بومی مبتلا به ویروس کووید-19 را نداشته، اما ورود 455 نفر مسافر از نیوزلند منجر به نگرانی مقامات شده چراکه یک مورد ابتلا در اوکلند گزارش شده است، بنابراین برای افرادی که از 5 نوامبر وارد این کشور شده اند از طرف سازمان بهداشت پیامی ارسال شده مبنی بر اینکه از مکان هایی که آنها در اوکلند تردد داشتند مطلع شوند.

سازمان بهداشت نیوساوت ولز طی بیانه ای اعلام کرد مسافرانی که از نیوزلند به سیدنی وارد شده اند هیچ کدام تاکنون علائمی نداشته و در مکان های عمومی پرخطر تردد نداشته اند.

شرکت های هواپیمایی هم بررسی می کنند مسافران قبل از ترک نیوزلند در مکان های پرخطر حضور داشته اند یا خیر و در صورت حضور در آن مکان ها اجازه سفر ندارند. سازمان بهداشت نیوساوت ولز از تمام مسافرانی که از نیوزلند وارد خاک شان شده خواست در صورت مشاهده حتی خفیف ترین علائم هم تست بدهند و خود را قرنطینه کنند.

یکی از مقامات سازمان بهداشت این ایالت ضمن تشکر از مردم برای افزایش آزمایش ها از مردم مناطق روس هیل، بورال و ماس واله درپی مشاهده آثار ویروس در فاضلاب خواست در صورت بروز علائم به سرعت آزمایش بدهند.

بیشتربخوانید:استرالیا روز دوم را هم بدون کرونا ثبت کرد

در حالی که وجود ویروس در نمونه های فاضلاب می تواند به موارد قدیمی در آن مناطق مرتبط باشد، اما مقامات برای شیوع مجدد ابتلا ابراز نگرانی کرده اند.

مترجم:الهه زارعی