برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
طرح حمایتی جدید برای ۵ دهک اول و پرداخت دو یارانه خرید کالا چیست؟ : اول فارس

طرح حمایتی جدید برای ۵ دهک اول و پرداخت دو یارانه خرید کالا چیست؟ : اول فارس


علی‌رغم مخالفت‌های دولت با طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی، مجلسی‌ها می‌گویند که دولت باید این طرح را اجرا کند و یارانه مهر ماه را نیز بپردازد، همچنین طرح جدیدی را برای حمایت از پنج دهک اول مطرح کرده‌اند.

احمد میدری، معاون وزیر کار معتقد است که منبع مالی آن وجود ندارد و دولت با این طرح مخالف است.

اما عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه اظهار کرد که طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی ضمانت اجرایی دارد و دولت نمی‌تواند به آن عمل نکند.

علیرضا شهبازی در این باره به  گفت: زمان اجرای این طرح شش ماهه است و باید این مبلغ از مهر ماه لحاظ شود، یعنی دولت باید یارانه خرید کالاهای اساسی ماه گذشته را نیز پرداخت کند.

دولت از هر زمانی که شروع به پرداخت این یارانه کند باید مبنا محاسبه را مهر ماه در نظر بگیرد، یعنی در حال حاضر باید یارانه خرید کالا مهر و آبان را بپردازد.

طرح حمایت از ۵ دهک کم‌درآمد چیست؟

در جلسه روز گذشته مجلس، طرح جدیدی با عنوان حمایت معیشتی از خانوارهای پنج دهک پایین جامعه از سوی یکی از نمایندگان مطرح شد.

اما نمایندگان با بررسی دوفوریتی طرح حمایت معیشتی از خانوارهای پنج دهک پایین جامعه با ۵۸ رأی موافق، ۱۲۵ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.

شهبازی در خصوص جزئیات این طرح گفت: علی موسوی، نماینده مردم ملکان طرحی را با عنوان دو فوریتی به مجلس ارائه و پیشنهاد کرد که براساس آن از پنج دهک کم درآمد جامعه در چند محور حمایت شود، محورهای این طرح شامل تامین کالاهای مصرفی اساسی، عدم دریافت هزینه آب و برق، پرداخت پول رهن مسکن و هزینه دارو و درمان است.

به گفته شهبازی، قرار بود این طرح در بودجه سال آینده لحاظ شود اما نمایندگان با بررسی دوفوریتی این طرح مخالفت کردند و رای نیاورد، تصویب این طرح به امسال نمی‌رسد و به سال آینده موکول می‌شود.منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر