برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
فارس رتبه نخست جذب حامیان ایتام در کشور

فارس رتبه نخست جذب حامیان ایتام در کشور

[ad_1]

استاندار فارس گفت: استان فارس با بیش از ۸۰ هزار حامی رتبه نخست جذب حامیان ایتام را در چهار سال متوالی در کشور کسب کرده است.

 عنایت آله رحیمی در جلسه طرح” هر کارمند حامی فرزند معنوی” که به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با گرامی داشت ایام هفته دفاع مقدس و با اشاره به تلاش‌ها انجام گرفته در افزایش جذب حامیان این طرح گفت: تشکیل دبیر خانه، حضور مدیران کل دستگاه‌ها وبرگزاری جلسات ویژه و ابلاغ به فرمانداران و تهیه فرم داوطلبی از جمله فعالیت‌های انجام گرفته برای افزایش مشارکت کارکنان دولت در حمایت از ایتام بوده است.
او با تقدیر از تلاش‌های کمیته امداد در اجرای این طرح اظهار داشت: اکنون بیش از نه هزار و ۲۱۲ نفر ایتام زیر پوشش این طرح قرار دارند و همچنین محسنین استان بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر است و در این راستا بیش از یک هزار و ۶۲۹ نفر حامی طرح اکرام وجود دارد، که از این میزان بیش از ۴۰ میلیارد تومان از حامیان ایتام و بیش از ۲۱ میلیارد تومان از حامیان طرح محسنین وصول شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: میانگین سرانه دریافتی در استان ۷۲۶ هزار تومان است که این رقم در سرانه دریافتی محسنین ۲۴۷ هزار تومان است که مقداری از میانگین کشوری بالاتر است.
رحیمی بیان کرد: میانگین سرانه پرداختی حامیان اکرام یک میلیون و یکصدو نوزده هزار میلیارد ریال است که برآورد سالیانه ما وصول ۱۰۴ میلیارد تومان بوده که از این میزان تاکنون ۶۱ میلیارد تومان وصول شده است.
استاندار فارس با ابراز خرسندی از اقدامات انجام گرفته در این طرح گفت: خوشبختانه با حمایت خیران، فارس در چهار سال متوالی موفق به کسب رتبه اول کشور شده و در این زمینه بیش از ۸۰ هزار حامی جذب شده است.
او تصریح کرد: بیش از هشت درصد رشد در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۳۰ درصد رشد نسبت به سال ۹۵، ۳۶ در صد رشد در سال ۹۷ و در سال ۹۸ بیش از ۵۲ درصد در وصول رشد حاصل شده است.
مدیر کل کمیته امداد فارس هم گفت: طرح هر کارمند، یک حامی از سال گذشته آغاز شده است.
بذرافشان افزود: در این طرح ۱۰ هزار تومان به صورت ماهانه حداقل مبلغی‌است که کارکنان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای حمایت از ایتام پرداخت کنند.
او ادامه داد: میانگین دریافتی ایتام بیش از ۷۵۰ هزار تومان و میانگین دریافتی محسنین (سرپرست از کار افتاده) بیش از ۲۴۰ هزار تومان است که این آمار از میانگین دریافتی کشوری بالاتر است.
مدیر کل کمیته امداد فارس با بیان اینکه خیران و حامیان می‌توانند به صورت مستقیم کمک‌های خود را به حساب ایتام واریز کنند، افزود: این موضوع می‌تواند در راستای شفاف سازی و اعتماد سازی باشد.
بذرافشان اظهارداشت: پیش بینی ما این است که در سال جاری حداقل پنجاه درصد از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان فارس در این طرح معنوی شرکت کنند.
او ادامه داد: در صورت استقبال از این طرح و اجرایی شدن کامل آن، تا پایان سال دیگر یتیمی بدون حامی و محسنین بدون حامی نخواهیم داشت.
گفتنی است این جلسه با طرح نظرات خیران فارس و سخنرانی معاون اول رئیس جمهور پایان یافت.
انتهای پیام/ 

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا