طالع بینی سال ۹۶

0 146

با سلام

سال ۱۳۹۶ را پیشاپیش به همراهان همیشگی و  بازدید کنندگان سایت تبریک می گویم و امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشید!

 

 

سال ” خروس ” را پیش رو داریم

شعار خروس : “ من کوتاه نمی آیم”

شخصیت خروس : پرخاشگر و مغرور

شروع سال نو چینی : ۲۸ ‍ژانویه برابر ۹ بهمن

ابتدا به تحلیلهائی  در خصوص سال خروس می پردازیم و سپس همانند رویه سالهای پیش نظر طالع بینی چینی را در این خصوص مندرج می نمائیم .

تا دوره صفویه، گاه‌شماری حیوانی با ماههای قمری رواج داشت، امّا از دوره صفویه، مقرر گردید که علاوه بر ماههای قمری، ماههای شمسی نیز در تقویم‌های سالیانه ثبت شود. این روش از عصر صفویه تا سال ۱۳۲۹ هجری قمری ادامه داشت.در این سال ماههای شمسی با نام برج‌های دوازده گانه پذیرفته شده و در تقویم‌های سالیانه ثبت شدند.

و این همان نامهائی است که ابونصر فراهی در کتاب نصاب الصبیان آنها را در این رباعی به نظم در آورده است .

موش   و   بقر    و   پلنگ   و  خرگوش              زین چار چو  بگذری ، نهنگ  آید  و مار
و آنگاه به اسب وگوسفند است شمار             
حمدونه و مرغ و سگ و خوک آخر کار

ریشه و خاستگاه این گاه‌شماری و علت تأثیرگذاری این دوازده حیوان خاص بر سرنوشت زمین و انسان، به یک افسانهٔ کهن بودایی بازمی گردد.

نام سال‌های دوازده گانهٔ حیوانی در ایران که با تقویم اویغوری-چینی تفاوتهایی دارد، به ترتیب عبارتند از:

۱. موش ۲. گاو ۳. پلنگ ۴. خرگوش ۵. نهنگ( اژدها) ۶. مار ۷. اسب ۸. گوسفند( بز)  ۹. میمون ۱۰. مرغ ۱۱. سگ ۱۲. خوک

 

نحوه تعیین سال ها به نام حیوانات

برای تعیین اینکه هر سال خورشیدی، به نام کدامیک از حیوانات دوازده گانهٔ فوق است، کافیست تا عدد آن سال را با عدد ۶ جمع بزنیم و بعد حاصل جمع رابر عدد ۱۲ تقسیم نمائیم و سپس به باقیمانده نهایی نگاه کنیم. عدد باقیمانده، نمایندهٔ نام آن سال بر مبنای ترتیب فوق الذکر است.
بعنوان مثال، برای دانستن نام سال ۱۳٩٢ خورشیدی، ابتدا ۱۳٩٢ را با ۶ جمع می‌کنیم و حاصل یعنی عدد ۱۳۹٨ را بر ۱۲ تقسیم می‌کنیم که باقیماندهٔ نهایی تقسیم، عدد ۶ می‌شود که با رجوع به ترتیب نام‌برده نمایندهٔ سال اسب  است.

یک سال خوب در راه است؟

متولدین سالهای: ۱۲۸۸-۱۳۰۰-۱۳۱۲-۱۳۲۴-۱۳۳۶-۱۳۴۸-۱۳۶۰-۱۳۷۲-۱۳۸۴- ۱۳۹۶ و …….

و اما طالع بینی در سال پیش رو : ( اختصاصی سایت  )

 

  طالع بینی سال  ۹۶

باتوجه به دقت بالای طالع بینی چینی در پیشگوئی وقایع طالع شمارا به این روش بیان می داریم

لازم به ذکر است طالع بینی این سایت به طور مستقیم از ترجمه منابع چینی استخراج می گردد !

همانطور که قبلاً هم به آن اشاره شد چینیها معتقدند بودا در شروع سال نو و ازبین تمام حیوانات، تنها دوازده حیوان را برای گردش زمین انتخاب کرده است که به ترتیب ظاهر می شوند وانسانها برحسب تولد در سال مورد نظر دارای همان خصوصیات می باشند .این حیوانات به ترتیب : موش ، گاو ، ببر ( پلنگ ) ،گربه ( خرگوش ) ،اژدها ( نهنگ ) ،مار اسب ، بز (گوسفند) ،میمون ، خروس ( مرغ وجوجه ) سگ وبالاخره خوک می باشند . شبیه همین اعتقاد نیز بین ما ایرانیان وجود دارد.  سال ۱۳۹۶ به نام خروس می باشد ببینیم سال خروس برای ما چگونه خواهد بود . برای خواندن طالع مربوط به خودتان ابتدا باید بدانید در چه سال چینی متولد شده اید برای اطلاع در این مورد و هزاران دانستنی دیگر در خصوص متولدین سال خروس ، ازدواج آنها با دیگر سالها ، شغلهای موفق این سالها و… به لینک طالع بینی چینی مراجعه نمائید.

 

سال ۱۳۹۶ ، سال خروس

 

و اما در سال خروس چه می گذرد ؟

یک سال سخت . برای زندگی کردن واقعاً باید زحمت کشید . امکان بیکاری و در نتیجه بی پولی زیاد است . پول و غذا به شدت کم می شود و خطر قحطی بسیار زیاد است .

امسال هیچ نوع بی احترامی به مجسمه های قدرت تحمل نمی شود . در واقع آستانه تحریک قدرتمندان بسیار پایین و بحرانی است .

امسال برای نظامیها سال خوبی است و ممکن است بتوانند به جهت کارهای متهورانه تان مدال بگیرید.

خروسهای بهاره به نسبت کمتر مهاجم و ستیزه جو هستند . نصیحت ما را بشنوید و فقط به کارهای خودتان بپردازید و در درگیریها شرکت نکنید .

در این سال جنگهای نظامی و اقتصادی دور از انتظار نیست .

برای موش :

برای شما سال خوبی است . تاثیر گرفتاریهای اجتماعی در زندگی شما خیلی کم خواهد بود . در واقع شما کسی نیستید که خود را در درگیریهای دیگران شریک کنید . پس فرصتی است که خوش بگذرانید . البته پس اندازهای شما در معرض خطر خواهند بود .

 

برای گاو :

برای شما فرصتی پیش آمده که یک نفس بلند بکشید . چقدر لذت دارد که آدم ببیند همه چیز براساس نظم و ترتیب باشد .شما با قدرت و نیروی فراوان مشغول کار خواهید شد و دسترنج خود را خواهید داشت .

برای ببر :

شما امسال ناراحت و نا امید خواهید بود ، امسال سال طغیانهای واقعی شماست . اما همیشه در خلوت توطئه می کنید هرچند که گه گاه تحمل نخواهید کرد و به صدای بلند اعتراض می کنید .

 

برای گربه :

سال پرهیجانی است . گربه به بهشت ساخت سال خروس و رفتار خروس اعتقادی ندارد و به همین جهت احساس بدبختی می کند . اما بهتر است از هر گونه نزاعی پرهیز کند .

برای اژدها :

شما امسال به خوبی می درخشید مخصوصاً که دلایلی هم برای اینکار دارید . ولی باهوش تر از آنید که دست به عمل بزنید و خود را درگیر مسائل پیچیده این سال بکنید .

برای مار :

برای شما که ذاتاً تنبل هستید سال سختی خواهد بود . تمام نیرویتان را باید به  کار بگیرید و اغلب موارد از نتیجه به دست آمده احساس نا امیدی خواهید کرد . اما همه چیز با کمی تلاش بیشتر حل خواهد شد .

 

برای اسب :

یک سال خوب و عالی . امسال تمام ناراحتیهای شما به پایان خواهد رسید سال کار است و البته شما پرکار  پس همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت و ضرر و زیان شما از این سال بسیار کمتر از بقیه است .

 

برای بز :

کار برای شما کم است اما شما هم درگیر مسائل بغرنج نخواهید شد . در واقع دائم در حالت یک بی تفاوتی خواهید بود تا بالاخره همه چیز رو براه شود .

برای میمون :

حالا که سال میمون تمام شده دیگر چیز زیادی برای لذت بردن وجود ندارد حتی اگر پیشنهادات خروس به نظر سرگرم کننده باشد . فریب نخورید و از بازی دست بردارید امسال برای شما زیاده از حد جدی خواهد بود .

برای خروس :

برای شما سال واقعاً خوبی است ولی بدبختانه حتی شما هم برای ادامه زندگی کار زیادی پیش رو دارید . ولی چه اهمیتی دارد همه امورات به فرمان شماست و از این بابت کاملاً راضی هستید . پس از سال خود نهایت لذت را ببرید .

برای سگ :

شما اگرچه به جنگ خود روی زمین ادامه می دهید اما مانند ببر احساس ناامیدی خواهید کرد . سال پیش رو برای شما هم بسیار سخت خواهد بود و اگر وارد نزاع و درگیری شوید سخت تر هم خواهد شد .

برای خوک :

شما احساس می کنید در این سال بالاخره از نتایج زحماتتان بهره مند خواهید شد . همه چیز به خوبی پیش می رود و زندگی شیرین است . شما تجربه سپری کردن روزهای سخت را دارید و مشکل جدی پیش نخواهد آمد .

ممکن است بپسندید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

last.today
لیدوما طب