برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
فضای مجازی به دلیل نبود اراده جهادی و انقلابی به خارج وابسته شده است/ اصلی ترین مشکل فضای مجازی غیربومی بودن خدمات است

فضای مجازی به دلیل نبود اراده جهادی و انقلابی به خارج وابسته شده است/ اصلی ترین مشکل فضای مجازی غیربومی بودن خدمات است

[ad_1]

«معین» در نشست دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجتال بسیج:
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی کشورمان به خارج از کشور وابسته است، گفت: ما هزینه های بسیاری متحمل و متقبل شدیم تا استقلال عرضی و حقیقی حفظ شود اما متاسفانه در حوزه استقلال سایبری غافل شده ایم. به دلیل نبودن اراده جهادی و انقلابی برای خودکفایی فضای مجازی به خارج وابسته شده است.

 نشست خبری مرحله نهایی دومین رویداد سراســـری تولید محتوای دیجیتال بســـیج با حضور «مسلم معین» رئیس سازمان فضای مجازی بسیج برگزار شد.

معین در ابتدای این مراسم با بیان اینکه عملا گلوگاه ارتباطات اجتماعی در فضای مجازی رقم می‌خورد، اظهار داشت: فضای مجازی کشور امروز در موضوعات مختلف به یک بستر برای بیان نظرات و ارتباطات اجتماعی و حتی یک بستر برای تعاملات اقتصادی و رسانه ای تبدیل شده است.
 
وی افزود: رویارویی های عملیات روانی ابعاد مختلغی دارد یک بخشی از ان در فضای مجازی تعریف می‌شود. بخشی از آن در حوزه ایجاد بستر های ویژه اقتصادی است که در فضای مجازی ایجاد می‌شود. بخش دیگر آن نیز تولیدات تخصصی و چند رسانه‌ای است که در لایه های فضای مجازی تعریف می‌شود. تولیدات تخصصی مثل انیمیشن ها، بازی‌ رایانه ای هستند که به نوعی م‌وجب پرورش فکر می شوند.
 
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج  با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی کشورمان به خارج از کشور وابسته است، گفت: ما هزینه های بسیاری متحمل و متقبل شدیم تا استقلال عرضی و حقیقی حفظ شود اما متاسفانه در حوزه استقلال سایبری غافل شده ایم. به دلیل نبودن اراده جهادی و انقلابی برای خودکفایی فضای مجازی به خارج وابسته شده است.
 
 
وی با اشاره به این موضوع که در حوزه سرویس و خدمات نیز وابستگی ها مشاهده می‌شود و بسیاری از اپلیکیشن ها غیر بومی است، اظهار کرد: اصلی ترین مشکل غیربومی بودن خدمات، عدم امنیت روانی و اقتصادی در فضای مجازی است.
 
معین افزود: اگر سرویس های خارجی دسترسی ما را قطع کنند بسیاری از اقشار مختلف متضرر می‌شوند به خصوص بسیاری از کارگاه ها و بنگاه‌های اقتصادی که بیشتر کارشان در بستر پیام رسان ای خارجی صورت می‌گیرد.
 
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به برگزاری دومین رویداد تولید محتوای تخصصی بسیج در فضای مجازی و دیجتال گفت: دو سال پیش اولین رویداد تولید محتوای تخصصی بسیج را رونمایی کردیم و حدود ۳۵۰ نفر در قالب 118 تیم از سراسر کشور حضور پیدا کردند و با هم رقابت کردند.این ۳۵۰ نفر در سه حوزه مختلف بازی های موبایلی نرم افزارهای مبایلی و انیمیشن به رقابت تولید و محتوا پرداختند. این تیم ها قبل از رقابت از سوژه های رقابت مطلع نبودند و سپس شروع به رقابت کردند.
 
وی با اشاره به دستاوردهای این رویداد دیجتالی و مجازی عنوان کرد: حدود ۸۰ مجصول موفق از آن رویداد استخراج شد؛ برخی از بازی های موبایلی، بیمارستان مجازی و… در فروشگاه های آنلاین یافت می‌شود. سال ۹۸ تصمیم گرفتیم این رقابت در سراسر کشور برگزار شود. از نظر پهنه جغرافیا و از نظر تعداد شرکت کنندگان این اقدام گسترده شد.
 
معین با عنوان این مطلب که می توان این‌رویداد را بزرگترین رویداد تولید محتوا در جهان معرفی کرد، گفت: ۱۵۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ تیم به رقابت پرداختند که دومین رویداد تولید محتوای بسیج‌ بود. در رویداد سال ۹۸ ، ۱۰۰ تیم جزو تیم های برگزیده بودند تیم‌هایی که در حوزه بازی و انیمیشن استاندارد لازم را از داورها دریافت کردند. ان شا الله در روزهای پیش رو در تاریخ دوم و سوم مهرماه مرحله نهایی این رویداد برگزار خواهد شد. تیم ها از سراسر کشور در مجتمع فرهنگی ولیعصر حاضر خواهند شد و در فضای باز و غیر مسقف و با رعایت اصول بهداشتی به رقابت خواهند پرداخت.
 
رئیس سازمان فضای مجازی بسیج  اضافه کرد: در روز جمعه نیز مراسم تیم های برگزیده برگزاری می شود و از میان این تیم ها برترین ها انتخاب می شوند. محصولات تیم های برگزیده مورد حمایت قرار می‌گیرند؛ از استعدادهای برتر هم بکارگیری و استفاده خواهند شد.
 
انتهای پیام/
 

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا