برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
لزوم تدوین شیوه‌نامه گردشگری مذهبی و گردشگری حلال در استان فارس

لزوم تدوین شیوه‌نامه گردشگری مذهبی و گردشگری حلال در استان فارس

[ad_1]

آیت الله دژکام مطرح کرد:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: شیراز دارای دو محور گردشگری است و در راستای بهره‌برداری از این دو محور باید علاوه بر این که دارای برنامه بود زمینه شکوفایی آنان را نیز فراهم کرد.

به گزارش شیرازه، آیت‌الله لطف‌الله دژکام بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اظهار داشت: استان فارس و شهر شیراز دارای دو محور گردشگری نخست گردشگری مذهبی که باید برنامه‌ریزی مدونی در راستای افزایش گردشگری مذهبی در استان فارس وجود داشته باشد و دومین مؤلفه گردشگری در استان فارس گردشگری حلال است.
امام جمعه شیراز ادامه داد: بسیاری از کشورهای جهان می‌کوشند تا شرایطی در راستای افزایش گردشگری حلال ایجاد کند و از این رو استان فارس به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در ایران اسلامی باید دارای برنامه برای تحقق گردشگری حلال باشد.
سرپرست تولیت آستان احمدی و محمدی (ع) در ادامه این دیدار بیان کرد: در شهر شیراز و استان فارس بنا‌ های قدیمی و مذهبی بسیار زیادی وجود دارد و می‌توان با استفاده از ظرفیت موجود در این بخش زمینه لازم را برای افزایش گردشگری حلال و توسعه گردشگری مذهبی در ایران ایجاد کرد.
وی ادامه داد: سالیان متعددی است که دانشگاه هنر در شیراز فعالیت می‌کند اما مشکلات زیادی در مسیر دانشگاه هنر وجود داشته که موجب شده تا این دانشگاه نتواند در حوزه فرهنگ و هنر اثرگذار باشد از این رو با توجه به این که استان فارس مهد هنر و فرهنگ است باید زمینه لازم برای فعالیت دانشگاه هنر در سطح استان فارس فراهم گردد.
امام جمعه شیراز معتقد است که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در راستای اشاعه فرهنگ گردشگری بایستی با حضور در مجامع مختلف نسبت به ارائه راهکار در خصوص افزایش گردشگری مذهبی اقدام کند.
وی ادامه داد: بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان وجود دارند که علاقه مند به سفر و گردشگری مذهبی هستند از این رو با تدوین شیوه نامه گردشگری حلال می‌توان زمینه را برای جذب حداکثری مسلمانان به ایران اسلامی فراهم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر