برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
ماجرای خبر استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر صدرا چیست؟ : اول فارس

ماجرای خبر استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر صدرا چیست؟ : اول فارس

[ad_1]

شورای اسلامی شهر صدرا مدتی پیش پیشنهاد الحاق شهر صدرا به شهر شیراز را به وزارت کشور داده است و نظر شورا این است که با منابع داخلی ودرآمدهای فعلی عملا امکان مدیریت شهر بزرگ صدرا با نقصان بزرگی که در زیر ساختهای این شهر هست وجود ندارد

در پی اعلام خبر استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر صدرا ،رئیس شورای صدرا در گفتگو با اول فارس توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش اول فارس، حمیدرضا صادقی گفت: استعفای اعضای شورای اسلامی شهر صدرا ربطی به دستگیری دوتن از اعضای این شورا ندارد و بر اساس قانون اعضای علی البدل می توانند جایگزین اعضای دستگیر شده شوند.

وی افزود:شورای اسلامی شهر صدرا مدتی پیش پیشنهاد الحاق شهر صدرا به شهر شیراز را به وزارت کشور داده است و نظر شورا این است که با منابع داخلی ودرآمدهای فعلی عملا امکان مدیریت شهر بزرگ صدرا با نقصان بزرگی که در زیر ساختهای این شهر هست وجود ندارد،لذا  اعضای شورای شهر صدرا به این نتیجه رسیده اند که زمینه الحاق صدرا به شیراز را فراهم کنند.

جمیدرضا صادقی گفت: درتمامی شهرها خصوصا شهرهای نوساخت شهرداری از بدو ساخت و ساز شهری متولی درآمدها شهری میباشد اما اینجا هم شرکت عمران صدرا را داریم که بخشی از مسئولیتها و درآمدها را دارد و شهرداری و شورای شهر مسئولیت مدیریت شهر را بر عهده دارند و عملا درآمدهای اولیه ناشی از فروش زمین و .. به حساب وزارت مسکن وشهرسازی واریز می شود و شهرداری باید با منابع درآمدی بسیار کمی شهر بزرگ صدرا را اداره کند که از این بایت در ماموریت دو نهاد متولی شهر صدرا یعنی شهرداری و شرکت عمران  تناسبی وجود ندارد که لازمه اینکار الحاق شهر صدرا به شهر شیراز است.

حمیدرضا صادقی امکان ایجاد فرمانداری در صدرا  بدلیل فاصله بسیار کم شیراز و صدرا  را منتفی دانست وگفت اعضای فعلی شورای شهر صدرا اعلام آمادگی کرده اند با تصویب الحاق شهر صدرا به شیراز با استعفا و انحلال شورا صدرا زمینه قانونی این الحاق را فراهم نمایند.

رئیس شورای شهر صدرا گفت اخیرا تعامل خوبی بین مجموعه شرکت عمران ،شورای شهر و شهرداری صدرا ایجاد شده است  اما عملا فرآیندهای قانونی ، عملکردی و درآمدی به گونه ای است که وضعیت شهر صدرا مورد توجه تصمیم گیری جدیدی واقع شود و بهترین راه حل آن هم الحاق صدرا به شهر شیراز است .

حمیدرضا صادقی گفت اعضای شورای شهر صدرا  استعفای دسته جمعی خود را براین اساس نوشته وتنظیم کرده اند و این به معنی شانه خالی کردن از وظایف نیست بلکه در راستای تقویت خدمات رسانی آتی به شهروندان صدرا است .

رئیس شورای شهر صدرا  افزود: استعفای دسته جمعی اعضای شورای این شهر  تاکنون به هیچ یک از نهادهای ذیربط ارائه نشده است .

عضو کانال اول فارس در واتساپ شوید

 

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا