برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
مردی که ۸۰ سال موهایش را کوتاه نکرده است+تصاویر : جدیدترین اخبار ایران ،جهان و استان فارس

مردی که ۸۰ سال موهایش را کوتاه نکرده است+تصاویر : جدیدترین اخبار ایران ،جهان و استان فارس

[ad_1]

این پیرمرد اهل ویتنام مدت ۸۰ سال است موهایش را کوتاه نکرده بر این باور است که کوتاه کردن موهایش منجر به مرگ او خواهد شد.

به گزارش اول فارس به نقل از رویترز ، این پیرمرد ۹۲ ساله ویتنامی که مدت ۸۰ سال موهایش را کوتاه نکرده به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است. «اِنگویِن وان چین»، که پیرو  آیینی با نام «Dua» است باور دارد در صورت کوتاه کردن موهایش دچار مرگ خواهد شد.

بر اساس باور پیروان فرقه Dua افراد باید چیز‌هایی را که با آن به دنیا می‌آید همیشه حفظ کنند. طول مو‌ های این پیرمرد اکنون به بیش از ۴.۵ متر رسیده است. وان چین که در روستایی در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر «هوچی مین» ویتنام زندگی می‌کند در این باره گفت: «من باور دارم اگر موهایم را کوتاه کنم می‌میرم. جرات تغییر آن را ندارم، حتی شانه کردن.»

او ادامه داد: «من فقط به موهایم می‌رسم (روغن می‌مالم)، آن را تمیز نگه می‌دارم و با شالی که روی سرم قرار می‌دهم سعی می‌کنم از آن مراقبت کنم.»

وان چین، که نه الهه و سه خدا را می‌پرستد می‌گوید آن‌ها از او خواسته اند تا موهایش را بلند کند. این مرد زمانی که به مدرسه می‌رفت موهایش کوتاه بود، اما پس از ترک تحصیل در پایه سوم ابتدایی دیگر هرگز موهایش را نشسته و شانه نکرده است.

گفتنی است؛ آیین Dua در ویتنام ممنوع است و به عنوان یک باور غلط محسوب می‌شود.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا