برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
موافقت شورای شهر شیراز با خواهرخواندگی قونیه و شیراز/  اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی شیراز به ایثارگران

موافقت شورای شهر شیراز با خواهرخواندگی قونیه و شیراز/ اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی شیراز به ایثارگران

[ad_1]

در یک صد و پنجاهمین جلسه شورای شهر شیراز با مصوبه شورای شهر ، شیراز و قونیه خواهرخوانده خواهند شد.
   عصر دیروز در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورا و پس از ایراد دو نطق پیش از دستور، لایحه شهرداری درباره خواهرخواندگی شیراز و قونیه ترکیه دیگر دستورکار این جلسه بود که به تصویب رسید و به منظور تقویت دیپلماسی شهری و در راستای بهبود روابط بین ملت‌ها، تبادل اطلاعات و تجربیات و همچنین توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به شهرداری شیراز اجازه داده شد، اقدامات قانونی و تشریفات لازم برای تحقق خواهرخواندگی شیراز و قونیه را انجام دهد.

موافقت شورای شهر شیراز با خواهرخواندگی قونیه و شیراز/  اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی شیراز به ایثارگران
در ادامه این جلسه طرح دو فوریتی جمعی از اعضا در خصوص تغییر زمان برگزاری جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز از بعداز ظهر چهارشنبه به بعد از ظهر یکشنبه هر هفته مطرح شد که با رأی موافق اعضا به تصویب رسید.
دیگر طرح اعضای شورا اختصاص سه قطعه در بهشت احمدی شیراز به ایثارگران دیگر بود تا مواردی همچون اختصاص یک قطعه بسیار بزرگ تحت عنوان قطعه سرباز وطن در آرامستان بهشت احمدی به منظور واگذاری رایگان قبر به آزادگان و همسران آنان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسران آنان، رزمندگان با سابقه حضور شش ماه و بالاتر در جبهه، کانون بازنشستگان ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع در استان فارس، ایثارگران ارتش، ایثارگران سپاه پاسداران و دیگر نهادهای این موضوع از جمله وزارت دفاع، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع جهت بررسی مجدد به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا اعاده تا ظرف مدت دو هفته موارد پیشنهادی اعضا اعلام و تصمیم لازم اتخاذ شود.
سومین طرح مورد بررسی در جلسه فوق موضوع نامگذاری روزی به عنوان روز «پاکبان» به منظور افزایش مشارکت اجتماعی در حفظ، نگهداری و زیبایی شهر و به پاس قدردانی از زحمات پاکبانان بود که با آن موافقت شد و بر این اساس و با رأی مثبت اعضا روز ۲۱ اسفند ماه به عنوان روز پاکبان نامگذاری شد.
نامه نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز در خصوص بررسی مصوبات این کمیسیون دستور کار دیگر جلسه یکصد و پنجاهم بود که با رأی موافق اعضا با نامگذاری کوچه ۱۰ خیابان کارگران به نام شهید «واحد کارآمد»، نامگذاری کوچه ۱۱ خیابان کارگران به نام شهید «کرامت صادقی»، نامگذاری کوچه ۳ / ۱۴ خیابان کارگران به نام شهید «حاجی شعبان پور»، نامگذرای کوچه ۱۶ خیابان کارگران به نام شهید «اسماعیل شنبدی» و نامگذاری کوچه روبرو حسینه «شهید دستغیب» واقع در خیابان شهید «عابدینی» به نام شهید «محمد رضا نوذری» موافقت شد.
تصمیم کمیسیون نامگذاری شورا درباره نامه شهرداری شیراز مبنی بر درخواست تغییر نام خیابان شهید گرجی نیز در ادامه بررسی و با تصمیم کمیسیون بر عدم تغییر نام خیابان مذکور موافقت شد.
همچنین بند یک تصمیم کمیسیون نامگذاری شورا درباره نامگذاری کوچه ۶ / ۱۷ خیابان ستارخان به نام «شهید رحیم نجف زاده» نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این بند جهت بررسی مجدد به کمیسیون مذکور بازگردانده شود.
بررسی مجدد نامه استعفای «سینا بنی زمانی» از هیئت امنای مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز به علت خطای سیستمی رخ داده دستور کار پایانی یکصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بود که پس از رأی‌گیری دوباره، «سولماز دهقانی» به عنوان عضو جایگزین معرفی شد.

[ad_2]

منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا