برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
پیش بینی هواشناسی از کاهش دما ، بارش برف و باران در کشور : اول فارس

پیش بینی هواشناسی از کاهش دما ، بارش برف و باران در کشور : اول فارس


سازمان هواشناسی: طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما و بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما و بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اول فارس ، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز در شمال غرب، غرب، پاره‌ای از مناطق جنوب غرب، شمال خلیج فارس و دامنه جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
بارندگی در شمال غرب و جنوب غرب

کارشناس هواشناسی: امروز علاوه بر شمال غرب در برخی از مناطق جنوب غربی کشورمان هم شاهد باران خواهیم بود.

محسن ضرابی افزود: پیش بینی می‌شود امروز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، بخش‌های شمالی خلیج فارس و لرستان بارندگی داشته باشیم که بارش در برخی مناطق به صورت رگبار و رعد و برق است.
وی گفت: در استان‌های ساحلی خزر نیز انتظار بارندگی داریم و دمای هوا امروز در این مناطق ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت و این کاهش دما در یکشنبه و دوشنبه در شمال کشور تا ۸ درجه هم خواهد بود.

بارش برف و باران در برخی شهرهای آذربایجان غربی

بارش نخستین برف پاییزی در دومین ماه فصل پاییز، ارتفاعات شهرستان های مرزی چالدران و اشنویه در آذربایجان‌غربی را سفیدپوش کرد.

در پی بارش باران و کاهش دمای هوا ،بارش برف ارتفاعات مشرف به روستاهای “عیسی قولیک” و “سجریک” در شهرستان مرزی چالدران را فرا گرفت و چهره ای زمستانی به این کوهستانها بخشید.

 در شهرستان مرزی اشنویه هم به دنبال بارش باران رحمت الهی و برودت هوا رخت زمستانی کوهستانهای”رندوله” “کلا‌شین”، “سپی‌ریز” ،”زردکوه ” و “سیاه‌کوه” را پوشاند.
بارش برف پاییزی در ارتفاعات این شهرستان ها  علاوه بر خوشحالی کشاورزان موجب کاهش محسوس دمای هوای این مناطق به میزان چهار درجه و غافلگیری اهالی شده و مردم را مجبور به استفاده از وسایل گرمازا و پوشاک زمستانی کرده است.

طراوت باران پاییزی در مهاباد

بارش رحمت الهی که از شب گذشته در مهاباد آغاز شده طراوت و زیبایی خاصی به هوای این شهر بخشیده و موجب خوشحالی شهروندان به ویژه کشاورزان این شهرستان شده است.منبع اصلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر